SELECCIÓ CURTMETRATGES 2021

50 peces programades al festival opten a una preselecció als Premis Goya 2022 en la categoria de curtmetratges de ficció.

 

El proper 7 d’agost s’inaugura la 12a edició del Cerdanya Film Festival que s’allargarà fins el 15 d’agost. A pocs dies de l’inici repassem, per últim, la selecció oficial de curtmetratges d’enguany que inclou gairebé 50 títols que opten a una preselecció als premis Goya 2022 en la categoria de curtmetratges de ficció.

L’Academia de las Artes y las Ciencias Cinematográficas de España ha inclòs al Cerdanya Film Festival entre la llista de certàmens col·laboradors que qualificaran curtmetratges a la 36a edició dels Premis Goya al 2022.

Els dos treballs premiats a les categories de Millor Curtmetratge de Ficció Espanyol i Millor Curtmetratge Documental Espanyol s’asseguren una inscripció directa a la preselecció dels premis de més rellevància del cinema espanyol. Tot i així, la presència a la Selecció Oficial a Concurs del certamen també serà clau, ja que els projectes que acumulin quatre seleccions a festivals qualificadors també podran accedir- hi.

La selecció de curtmetratges reuneix 90 peces dividides en 4 seccions: Curtmiratges, Nocturna, Infantil i Curts documentals, oferint una mostra eclèctica d’obres que transiten pel drama, el fantàstic, l’animació, el terror, l’aventura i l’acció, amb especial atenció a la producció catalana i nacional però sense perdre de vista la collita internacional.

CURTMIRATGES

Dissabte 7 d’agost – 18:00 hores

Diumenge 8 d’agost – 18:00 hores

Dimarts 10 d’agost – 18:00 hores

Dijous 12 d’agost – 18:00 hores

Dissabte 14 d’agost – 17:00 hores

 

Llista de curtmetratges participants a aquestes sessions:

Xoves de comadres (Noemí Chantada), El método PIGS (Boris Kozlov), La colcha y la madre (David Pérez Sañudo), Sense postre (Clàudia Vernis), Blue&Malone: Casos imposibles (Abraham López), La cinta (Alberto Ruiz), Llana negra (Elisabet Terri), Playa chica (Ignacio Vuelta), Mindanao (Borja Soler), Carmela (Fabiola Villanueva), Marleni, no Marlen (Carmen Aumedes), El ruido solar (Pablo Hernando), Stanbrook (Óscar Bernàcer), Distancias (Susan Béjar), Larrua Jo (Erik Rodríguez), La vella lluita (Carol Rodríguez, Marina Rodríguez), El silencio en las flores (Julo Mas), Re-animal (Rubén Garcerá), Chaval (Jaime Olías), Julieteta (Alejandro de Vega, Álvaro Moriano), Polvo somos (Estíbaliz Urresola), Stains (Roger Villarroya), Imposible decirte adiós (Yolanda Centeno), Como cualquier otro (Sergi González), Lo efímero (Jorge Muriel), Daucus Carota (Carla Linares), Inefable (Gerard Oms), L’estrany (Oriol Guanyabens), Tótem Loba (Verónica Echegui) i Ya no duermo (Marina Palacio).

Selecció de curtmetratges 2021 1
Selecció de curtmetratges 2021 2

NOCTURNA

Dissabte 7 d’agost – 22:00 hores

Diumenge 8 d’agost – 22:00 hores

Dilluns 9 d’agost – 22:00 hores

Dimarts 10 d’agost – 22:00 hores

Dimecres 11 d’agost – 22:00 hores

Dijous 12 d’agost – 22:00 hores

Divendres 13 d’agost – 22:00 hores

 

Llista de curtmetratges participants a aquestes sessions:

Ensan (Mohammad Poustindouz), Faleminderit (Nicolas Neuhold), Of (Vlad Bolgarin), Teslimat (Doğuş Özokutan), Coffee Place (Soo-Min Park), 16 (Ana Lambarri), Club silencio (Irene Albanell), Hoy es el día (Santi García), Ferrotipos (Nüll García), Loca (María Salgado), Flaggan (Inga Kempe i Elina Sahlin), Europa (Lucas del Fresno), Lovebirds (Víctor Moreno), Rise (Paul Cheung), Retry (Marina Badia), Scriptum (Marco Leonato), A girl in a fortress (Erick Morales), El viraje de Lu (Adriana Galicia i Shamp Kamp), Herència (Eudald Corominas), La recaiguda (Júlia Solé), The news (Lorin Terezi), Dar-dar (Paul Urkijo), Pilibhit (Ashutosh Chaturvedi i Pankaj Mavchi), Into thin air (Marc Oller), Un coeur d’or (Simon Fillot), Pas a dos (Valèria Cuní), Solsticio (Gala Díaz), El saber perder (Marc Puig), Latitud (Jan Cornet), Candela (Marc Riba i Anna Solanas), La invasión (Alberto Agnello), Alina (Óscar Romero i Néstor López), La última partida (Luis Belda), Rutina: la prohibición (Sam Ortí) i La última Navidad del universo (David Muñoz i Adrián Cardona).

INFANTIL / ANIMACIÓ

Diumenge 8 d’agost – 12:00 hores

Dimarts 10 d’agost – 12:00 hores

 

Llista de curtmetratges participants a aquestes sessions:

Roberto (Carmen Córdoba), El gran hito (Ignasi López), La primavera siempre vuelve (Alicia Núñez), Vuela (Carlos Gómez-Mira), Toc (Aitor Carlos Herrero), Veo Veo (Marta Ferreras), Apneia (Carol Sakura i Walkir Fernandes), Piccolino. Una aventura en la ciudad (Giovanni Maccelli), Nacer (Roberto Valle) i Morgan, la orca valiente (Marcos Martín).

Selecció de curtmetratges 2021 3

Segueix-nos a les xarxes socials:

INSTAGRAMwww.instagram.com/cerdanyafilmfestival  – @cerdanyafilmfestival
FACEBOOKwww.facebook.com/cerdanyafilmfestival
TWITTERhttps://twitter.com/CERDANYAFF 
WEBwww.cerdanyafilmfestival.cat
PRESS KIT  – www.cerdanyafilmfestival.cat/descarregues